Haber

Beşiktaş, Ahmet Nur Çebi’nin play-off sistemini istediği iddialarını yalanladı

Hatayspor ve Gaziantep FK’nin deprem nedeniyle ligden çekilmesinin ardından Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Kulüpler Birliği toplantısında şampiyonun belirlenmesi için play-off sistemini önerdi. Beşiktaş, kelam konusundaki tartışmalara yanıt verdi.

“HABERLER TAMAMEN YANLIŞTIR”

Beşiktaş’tan yapılan açıklamada, “Kulüpler Birliği Vakfı Başkanımız Ahmet Nur Çebi’nin toplantısında; SporToto Üstün Lig’in şampiyonunu play-off sistemi ile belirlemeyi önerdiği teziyle yazılı, görsel ve sosyal medyada gündem oldu. haberler tamamen asılsızdır. Genel Başkanımız Ahmet Parıltı Çebi’nin toplantıda iddia edildiği gibi bir talebinin olmadığını belirtir, masa başında kasten üretildiğini düşündüğümüz asılsız haberlere itibar edilmemesini kamuoyundan rica ederiz.

NE OLDU?

Sözcü’de yer alan haberde, Hatay ve Gaziantep FK’nın ligden çekilmesinin ardından Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin dönem sonunda şampiyonu belirlemek için play-off sistemine geçilmesini talep ettiği belirtildi. Depremin vurduğu iki kulübün çekilmesinin ardından haksız rekabet ortamı oluştuğunu belirten kulüplerin, eşitlik ilkesinin ortadan kalktığını savunarak Çebi’nin talebini pekiştirdiği bildirildi.

arifiyeajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu