Haber

CHP’li Ağbaba: “EYT adeta yılan hikayesine döndü”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “EYT adeta yılan hikayesine döndü. İplere un serperek bu işten sıyrılmaya çalışıyorlar.” dedim.

Ağbaba, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında CHP’nin sık sık dil kullanması ile EYT konusunun iktidar gündemine girdiğini ancak yine de TBMM gündemine gelemediğini söyledi.

Hükümet yetkililerinin bu konuda farklı açıklamalarda bulunduğunu belirten Ağbaba, yapılan her açıklamada “muhtemelen” kelimesinin yer aldığını kaydetti.

Ağbaba, “EYT adeta bir yılan hikayesine döndü. İplere un serperek kurtulmaya çalışıyorlar” dedi. dedi.

CHP olarak EYT sorununu peşini bırakmayacaklarını kaydeden Ağbaba, Meclis’e gelemeyen yönetmeliğin içeriğinden haberdar olmadıklarını söyledi.

Kampanyada primi eksik olanlar için borçlanma hakkı getirilip getirilmeyeceğini soran Ağbaba, şöyle konuştu:

“İlgili yasaya göre doğum ve askerlik şeklinde borçlanarak sigorta başlangıç ​​tarihini geriye dönük işleme hakkımız var mı? Bağ-Kurlu esnafımızın 2000 yılı öncesi için borçlanma hakkı var mı? Stajyer ve çıraklar için herhangi bir düzenleme var mı?Bütün bu konular belirsizliğini koruyor.Hükümetin açıklamalarına göre buna rağmen henüz bir adım atılmış değil.CHP olarak yaşanan tüm sıkıntıları ortadan kaldıracak ve emeklilik yaşını 0000’lere getirecek düzenlemeleri hayata geçireceğiz. ülke gerçekleriyle uyumlu bir düzeyde.”

kabaduzajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu