Haber

Malatya’ya yeni adliye müjdesi

Malatya’ya yeni adliye yapılacağı müjdesini veren AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK üyesi Bülent Tüfenkci, “Yeni adliyemiz 2023 yatırım programına alındı, Malatya’ya hayırlı olsun” dedi.

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK üyesi Bülent Tüfenkci, yeni adliye ile ilgili yaptığı açıklamada, “Malatya’daki adliyenin yıllardır yetersiz olduğunu biliyoruz. Bunun için arkadaşlarımızla birlikte çalıştık ve çok şükür sonuç aldık. 1 mal oldu. milyar 275 milyon lira 85 bin metrekare büyüklüğünde olacak ve 130 milyon lira tahsis edilen yeni adliyemiz 2023 yatırım programına alındı.

Yeni binanın yatırım programına alınması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a teşekkür eden Tüfenkci, “Devletimiz yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Elhamdülillah öyle bir dönemden geçiyoruz ki hükümetimiz diyor ki. ‘Yeter ki proje olursa yatırım yaparım’ diyor.Yeni adliye Malatya için de önemli bir konuydu.Yeni adliyemiz 1 milyar 275 milyon liraya mal olacak.300 milyon TL’lik yatırım alacak inşallah. , devamı gelecek. Malatya’ya hayırlı olsun” dedi. – MALATYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu